Sup Board Aksesuarları

Sup Board Aksesuarları

Çift kademeli pompa, ayarlanabilir kürek, su geçirmez telefon kılıfı, taşınabilir çanta, elastik tutamaçlar, güvenlik tasması ve Board taşıma aparatı başlıca sayabileceğimiz Stand up paddle board sup aksesuarları arasında yer almaktadır.

Son yıllarda Şişme sörf tahtası yani Stand up paddle boarda olan ilgi gün geçtikçe artmaktadır. Bugünkü yazımızda ise insanların severek kullandığı Sup Panolarını daha keyifli ve zevkli hale nasıl getirebilirizi konuşacağız. Aşağıda sizlere önerebileceğim en önemli Paddle Board Sup Aksesuarları :

Sup Board Aksesuarları
Sup Board Aksesuarları

Şişme Sörf Tahtası Aksesuarları

 1. Sup Elektrikli Pompa: Bir çok markada aldığınız sup yanında pompa da kutusunda gelmektedir. Bu pompalar manuel olarak şişirmeye uygundur. Bazı markaların pompaları çift kademelidir. Çift kademeli pompalar tek kademeli pompaya göre daha hızlı şişirme sağlar. Ama birden fazla tahtayı şişirmek zorunda kalan biri için elektrikli pompa daha kullanışlı olur. SUP elektrikli pompa zamandan ve enerjiden tasarruf sağlar. Elektrikli sup pompası almak için tıklayın
 2. Sup Paddle Board Tasma: Şişirilebilir sörf tahtası tasması güvenliğiniz için önemli aksesuarlardan biridir. Kendinize bağladığınız bir tasma akıntıda sizi boarddan ayırmaz ve böylece sürüklenmez. Ayak bağlama aparatı yani güvenlik kordonu Leash için tıklayın
 3. Katlanır Çapa Seti: Denize çıktığınızda Sup ile olta balıkçılığı yapmak isteyenler için kesinlikle tavsiye edeceğim bir set. Katlanır 2 3 kilo ağırlığında bir çapa ile Sörf tahtanızı sabit tutar. Ve sürüklenmeden istediğiniz şekilde balık tutabilirsiniz.
 4. Su Geçirmez Çanta: Stanb up paddle board kullananların en çok karşılaştığı durum kürek çekerken yanınızda getirdiğiniz malzemelere su sıçraması. Suya girip çıktıkça malzemelerin güvenliği daha çok artmaktadır. İşte böyle durumda malzemelerin ıslanmaması için hazırlıklı olmak gerekir. Bunun için de yanımızda su geçirmez çanta getirmekte fayda vardır. Ortalama 5-10 litre su geçirmez çanta sizin işinizi çok rahat görecektir. Sup Paddle Board Aksesurları arasında olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Buradan uygun fiyata su geçirmez çanta ürününü temin edebilirsiniz. Su geçirmez Çanta için tıklayın.
 5. Yüzmek için Maske Seti: Sörfünüz ile tekne gibi gezmeye gittiğiniz yerlerde keşfedilecek çok güzel yerler olacak. O nedenle yanınızda Şnorkel gibi maske takımı bulundurabilirsiniz. Sup board aksesuarları arasında önemli bir yere sahiptir.
 6. Ayarlanabilir Hafif Kürek: Sup bol miktarda kürek çekme işidir. Ağır bir kürek ile Şişme sörf tahtası üzerinde ilerlemek sizi normalden daha çok yorar. Bu durum herhangi bir kürekçinin mutlu olacağı bir durum değil. Ağır alüminyum kürekler sizi çabuk yorar ve kullanışlı değildir. Karbon fiber her zaman öncelikli tercih olmalıdır. Hem daha hafif hem de daha kullanışlıdır. Teleskobik ayarlanır küreği buradan alabilirsiniz
 7. Olta Takımı Çantası: Stand up paddle boardunuzda balık avlarken ekipmanlarınızı organize etmek için olta takım çantası iyi bir seçenek olacaktır. Boardların önlerinde ya da arkalarından bulunan Çanta tutuculara uygun bir takım çantası alınabilir.
 8. Balıkçı Yeleği: Olta balıkçıları için bir başka önemli aksesuardır. Bu yeleklerin hem can yeleği hem de balık malzemelerini koyacakları gözler şeklinde olanları vardır. Balık tutmak için gittiğinizde ekstra malzemelerinizi bu yeleğin bol miktarda bulunan ceplerine koyabilirsiniz. Bunun yanında güvenliğiniz için harika bir aksesuardır.
 9. GoPro Aksiyon Kamerası: Bordunuz ile gezerken özel bir anı yakalamak için bulundurulması gerekilen önemli aksesuarlardan biridir. Harika fotoğraf ve videoların keyfini çıkarın.
 10. Su Geçirmez Telefon Kılıfı: Sup kullananlar için olmazsa olmazlardan biridir. Her ne kadar günümüzde cep telefonları suya dayanıklı hale gelmiş olsalar da yine de onu denize suya değdirmemek ve en önemlisi düşürmemek için kesinlikle yanımızda su geçirmez telefon kılıfı bulundurmalıyız. Bir çok Sup Paddle markası Boardların yanında su geçirmez kılıfı da veriyorlar. Su Geçirmez telefon kılıfı almak isterseniz.
 11. Ses Bombası (hoparlör): Şişme Sörf keyfinizi daha eğlenceli hale getirecek aksesurlardan biri de su geçirmez hoparlörler olacaktır. Bluetooth bağlantıları sayesinde telefonunuza bağlayıp üzerindeki tuşlar ile de müzik listenizden yararlanır her yerde müziğin tadını çıkarabilirsiniz.
 12. Güneş Gözlüğü: Şişme sörfler gündüz güneşli havalarda daha çok tercih edildiği için gözlerimizin sağlığı ve güneşten rahatsız olmamak için yanımızda güneş gözlüğü bulundurmak faydalı olacaktır. Bir Sup kullanıcısı olarak güneş gözlüğü de bulundurulması gereken olmazsa olmaz aksesuarlardan biridir. Burada dikkat edilmesi gereken husus güneş gözlükleri suya düşünce hızlı şekilde batabilirler. Bu yüzden gözlük saplarına geçirilen gözlük kordonu da takmanızda fayda vardır. Gözünüzden düşse bile boynunuzdan çıkması daha zor olacaktır.
 13. Şapka: Yukarıda söylediğimiz gibi Paddle Boardlar açık güneşli havalar da daha çok tercih ediliyor. Doğrudan güneşten rahatsız olanlar için hayat kurtarıcı bir malzemedir.
 14. Stand Up Board Taşıma Kayışları: Şişirilmiş bir Sup board panosunu yakın mesafelere taşımak kolaydır. Ancak bazen uzak mesafeler için Sup bord taşıma kayışları yani yumuşak omuz askısı ile sörf tahtanızı daha kolay taşımınıza yardımcı olur. D halkalara takmanız yeterli. Paddle Board taşıma askısı almak için
 15. Kanoya Dönüştürme Seti: Bir çok Stand up paddle boardda D-ring halkaları bulunmaktadır. Alacağınız koltuk ile dakikalar içinde bir şişme sörfü kanoya çevirebilirsiniz. Bu koltuklar katlanabilir yapı da oldukları için rahatlıkla çantanıza sığabilir. Böylece istediğiniz yere sizinle beraber gelebilirler.
 16. Sup Taşıma Aparatı: Bordunuzu daha uzun bir mesafede taşımanın bir diğer kolay yolu da Sup taşıma aparatıdır. Sup Aksesuarları arasında Sup Bord taşıma aparatı sayesinde elle ve ya omuz askısıyla taşımaktan daha az yorulursunuz. Bu aparat sayesinde bir kişi birden fazla sörf tahtasını taşıyabilir. Sup taşıma sepeti sayesinde kürek vs gibi diğer malzemeleri de taşıyabilirsiniz. Aynı zamanda tahtayı koymak için güzel bir yerdir. Sup Taşıma Aparatı için Tıklayın..
 17. Soğutucu Dolap: Sup bir keyif işidir. Gittiğiniz yerlerde yiyecek ve içeceklerin sıcaktan etkilenmesini engeller ve saatlerce serin durmasını sağlar. Bazıları bunları koltuk olarak da kullanmaktadır.
 18. Su Şişesi Tutucu: İçme suyuna erişmek kolay olmalıdır.
 19. SUP Bungee İpleri: Ekstra fazladan malzeme getirenler için ya da gittiğiniz yerlerde başka malzemeleri taşımak için Bungee Kabloları bir zorunluluktur. Bir çok şişme sörf tahtası D-ring halkaları ile beraber gelir. Bunları kullanarak yanınızdaki Bungee kordonları ile malzemeleriniz için bir depolama alanı oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde sup board aksesuarları arasında önemli bir yere sahiptir.
 20. Bel Çantası: Yanınızda tutmak isteyeceğiniz cüzdan, telefon, para, anahtar, kredi kartı vs değerli eşyalar için düşünülmesi gereken sup aksesuarları arasındadır. İstediğiniz her şeye kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Burada dikkat etmemiz gereken husus su geçirmez olmasıdır. İstediğiniz her yere götürebilirsiniz.
paddle board aksesuar
Stand up board set

Sup Paddle Board Aksesurları ile ilgili merak ettiğiniz, sormak istediğiniz soruları İletişim bölümünden bizlere iletebilirsiniz.